آلاچیق لواسان

به نظر می رسد مردم آلاچیق ها را دوست دارند .آلاچیق لواسان یکی از متداول ترین سقف ها برای انواع اتاقک های استراحتگاهی معماری انتخاب شده اند و از ارزش و اهمیت زیادی برخوردارند. .فرهنگ لغت انگلیسی آکسفورد تعاریف مختلفی را برای آلاچیق اعم از “چادر ، اسپیس” ارائه می دهد.

آلاچیق لواسان
آلاچیق لواسان

درباره آلاچیق :

آلاچیق لواسان در واقع یک پوشش سقفی زیبا و بادوام و مستحکم در مقابل نفوذ رطوبت ، آب و گرما میباشد که در مناطق سردسیر و گرمسیر کاربرد داشته و هم به زیبایی فضا می افزاید و هم به صرفه است . آلاچیق لواسان برای کسانی که در لواسانات زندگی میکنند و به دنبال استفاده از یک سازه مناسب برای بخش بیرونی فضای ساختمان خود میباشند ، انتخاب بسیار مناسبی ایست .

آلاچیق لواسان
آلاچیق لواسان

زمانی که صحبت از آلاچیق لواسان می کنیم، همه حواس ها به سمت آلاچیق های چوبی زیبا با نیمکت های چوبی و گلدان های اطرافش می رود. البته که آلاچیق های چوبی زیبایی منحصر به فردی داشته و با طبیعت کاملا همگون و هماهنگ هستند، اما به این معنا نیست که متریال های دیگر را کنار گذاشته و از طرح ها و مدلهای جدید استقبال نکنیم. آلاچیق لواسان که فلزی میباشد از همین دسته است که اگر به جای درست و به صورت اصولی اجرا شود، حتی می تواند از نمونه های چوبی کاربردی تر و زیباتر هم باشد. این امر مستلزم این است که شناخت بیش تری از این مدل آلاچیق لواسان پیدا کرده و اطلاعات کافی در مورد آن ها داشته باشیم.